"Бенфіка" - "Ювентус": Туринський гамбіт

Бенфіка здолала Ювентус у першому півфінальному матчі Ліги Європи УЄФА завдяки влучному удару Ліми на 84-й хвилині.

Матч у Лісабоні розпочався без розвідки. "Бенфіка" була явно наснажена першим з 2010 року і 33-м загалом золотом чемпіонату Португалії, завойованим минулої неділі, а "Юве" жадав зіграти у фіналі на рідному стадіоні і завоювати перший єврокубок за 17 років.
Мабуть, бажання виявилося настільки велике, що гості перегоріли ще до початку гри. Як інакше пояснити дитячу помилку їхньої оборони, яка залишила без нагляду олімпійського чемпіона 2008 року Есекьєля Гарая? Аргентинець вже на третій хвилині відкрив рахунок, головою зрізавши м'яч у кут після подачі Міралема Сулеймані з корнера.

Холодний душ допоміг туринцям згадати, навіщо вони приїхали на Ештадіу ду Бенфіка. Карлос Тевес, який ризикував пропустити перший півфінал через проблеми зі здоров'ям, не сильно, але підступно пробив низом від кордону штрафного майданчика після блискавичної атаки гостей по центру. Дворазовий фіналіст Ліги Європи Артур виявився напоготові. Незабаром бразильський воротар ще раз врятував "Бенфіку", завадивши Стефану Ліхтштайнеру точно пробити зблизька.

Ближче до кінця тайму натиск футболістів "Юве", що настирливо атакували, спав. "Бенфіка" заволоділа ініціативою, але знайти ще одну шпаринку в обороні туринців до перерви не змогла. Друга половина почалася з атак італійців, але до небезпечних моментів у володінь Артура справа практично не доходила.

Все через невластиві футболісти "Ювентуса" технічні помилки. Спочатку Мірко Вучинич втратив шанс пробити по воротах із вигідної позиції, не влучивши по м'ячу. Потім Тевес занадто далеко відпустив м'яч і позбавив себе можливості вискочити віч-на-віч з 33-річним голкіпером "Бенфіки".

Все ж таки без забитого м'яча гості з Лісабона не поїхали. На 73-й хвилині Квадво Асамоа зробив шикарну діагональну передачу назад з лівого флангу на Тевеса, який граючи розібрався з двома захисниками, увійшов до штрафного майданчика і пробив повз Артура в сітку.

Пропущений м'яч змусив "Бенфіку" знову підняти оберти, але в завершальній стадії атак португальцям явно не вистачало їхнього фахівця з Ліги Європи - Едуардо Сальвіо, який до кінця сезону вибув з ладу через перелом руки, отриманої в недільному матчі першості країни з "Ольяненсе" ". Втім, підопічні Жоржа Жезуша взяли гору і без дворазового переможця Ліги Європи у складі "Атлетико", який успішно переніс днями операцію.

Героєм матчу став Ліма, який вийшов на заміну. Бразильський нападник чарівно пробив під поперечину після вивіреної передачі Енцо Переса на хід. Наприкінці "Ювентус" міг врятуватися, але півзахисник збірної Італії Клаудіо Маркізіо втратив найкращий гольовий момент, влучивши з кількох метрів у воротаря.

"Бенфіка" здобула 16-ту перемогу у 18 домашніх матчах основної сітки Ліги Європи. "Орли" не програють уже у 13 єврокубкових зустрічах на своєму полі з того часу, як поступилися "Барселоні" (0:2) на груповому етапі Ліги чемпіонів-2012/13. За тиждень туринцям доведеться попітніти, щоб порадувати свого тренера Антоніо Конте. Він уже вигравав другий за значимістю єврокубок футболістом і тепер мріє повторити це досягнення в ролі наставника.