«Барселона» в Єврокубках: ТОП-5 супер-ігор у відповідь (+ ВІДЕО)

Напередодні матчу між «Барселоною» та «Міланом» згадуємо найяскравіші камбеки каталонців у єврокубках.

Кубок УЄФА 77/78 - Барселона - Іпсвіч Таун (0:3, 3:0, 3:1 за пенальті)

Безвільно поступившись Іпсвічу в першому матчі, у грі у відповідь, завдяки голу Кройффа і дублю Решака каталонці зуміли вийти з протистояння переможцями. Далі на синьо-гранатових чекала ще одна команда Туманного Альбіону – Астон Вілла, яка спіткала також долю.

Кубок кубків 78/79 - Барселона - Андерлехт (0:3, 3:0, 4:1 за пенальті)

Через рік каталонці вирішили повторити аналогічний трюк у півфіналі Кубка кубків. І це їм вдалося. А 16 травня 1979 року у фіналі на Сент-Якоб, який став найрезультативнішим в історії турніру, Барса обіграла дюссельдорфську Фортуну 4:3. Це був перший Кубок кубків синьо-гранатових.

КЕЧ 85/86 - Барселона - Гетеборг (0:3, 3:0, 5:4 за пенальті)

На шляху до фіналу кубка європейських чемпіонів Барса сміла празьку Спарту, Порту та Ювентус. Діставшись півфіналу, каталонці влаштували своїм уболівальникам валідольний атракціон. У Швеції Барса начисто поступилася грізному на той час Гетеборгу 0:3, натомість у матчі-відповіді на Камп Ноу завдяки хет-трику Пічі Алонсо синьо-гранатові звели поєдинок до серії пенальті, в якій і виявилися сильнішими.

У фінальному поєдинку, який проходив у Севільї, доля не була такою прихильною до каталонців. За 120 хвилин ігрового часу Барса так і не змогла роздрукувати ворота Стяуа і поступилася трофеєм скромному румунському клубу в серії післяматчевих пенальті.

Ліга Чемпіонів 93/94 - Барселона - Динамо Київ (1:3, 4:1)

У першому раунді Дрім тим Йохана Кройффа насилу пройшла Динамо Київ. Команда нинішнього наставника збірної України Михайла Фоменка у першому матчі виявилася сильнішою за 3:1. Причому кияни здобули перемогу граючи у меншості. На Камп Ноу ж, Барса не без витонченості взяла нагору у підсумковому протистоянні.

Потім Барса виграла групу у Галатасарая, Монако та московського Спартака. У півфіналі легко пройшла Порту завдяки дублю Стоїчкова. А у фіналі... зустрілася з Міланом Капелло.

Ліга чемпіонів 99/00 - Барселона - Челсі (1:3, 5:1)

Каталонці впевнено ходили турніром до пам'ятної багатьом чвертьфінальної дуелі з Челсі. Три м'ячі за сім хвилин і прикру поразка на Стемфорд Брідж 1:3, але феєрична перемога вдома на Камп Ноу 5:1, яку мають пам'ятати багато хто.