ЛЧ. "Ліверпуль" - "Базель": Фрай веде до раю

Гол Фабіана Фрая у першому таймі став вирішальним і приніс гостям путівку до 1/8 фіналу.

"Базель", поділивши на виїзді очки з "Ліверпулем", який догравав удесятьох, завоював путівку до 1/8 фіналу Ліги чемпіонів УЄФА.

Червоним для виходу у плей-офф потрібна була лише перемога. Однак дружина Паулу Соузи показала добротний футбол і завдяки голу Фабіана Фрая у першому таймі пробилася до наступного раунду. Наприкінці Стівен Джеррард чудовим ударом зі штрафного відновив рівновагу, але "Ліверпуль", який залишився у меншості, так і не зміг забити ще.

Десять років тому для мерсисайдців все теж наважувалося в останньому турі. Тоді їм у рідних стінах вдалося здолати "Олімпіакос" з рахунком 3:1 та продовжити переможну ходу аж до фіналу у Стамбулі. І цього разу господарі розпочали активніше, проте перший небезпечний момент створили швейцарці. Шкельзен Гаші, обікравши захисника Мартіна Шкртела, пробив поряд зі штангою.

У "Ліверпуля" ж у першому таймі нічого до ладу не виходило. Атаки "Базеля" були куди гострішими. І якщо удар Марко Штреллера, який скористався передачею Мохамеда Ельнені, був заблокований, то на 25-й хвилині гості таки досягли свого.

Фрай обігрався з Лукою Дзуффі і низом послав м'яч у дальній кут, залишивши не при справах Симона Міньйоле. Півзахисник збірної Швейцарії раніше вже забивав на "Олд Траффорд" та "Уайт Харт Лейн", а тепер у свою англійську колекцію додав і гол на "Енфілді".

Натхненний успіхом "Базель" взяв ініціативу до своїх рук і був близький до того, щоб збільшити рахунок. Прекрасні можливості втратили Дерліс Гонсалес та Штреллер, яким на дальню штангу навісив Таулант Джака.

У перерві наставник англійців Брендан Роджерс вирішив кинути у бій свіжі сили – на полі з'явилися Маркович та Альберто Морено. Рахім Стерлінг став грати центрфорварда, проте "Ліверпуль", як і раніше, діяв беззубо. А ось Джака міг убити інтригу, але схибив із вигідної позиції.

На 60-й хвилині справи господарів стали поганими. Маркович ударив по обличчю Беранга Сафарі і був вилучений з поля. І все-таки Джеррард подарував червоним надію. За дев'ять хвилин до кінця основного часу капітан господарів зі штрафного закрутив м'яч у ближню "дев'ятку" рикошетом від штанги. Наприкінці моменти були в обох команд. На останніх секундах небезпечно бив Джордан Хендерсон - напоготові виявився Томаш Вацлік. "Базель" вистояв і продовжить боротьбу до 1/8 фіналу, а "Ліверпуль" вирушив до Ліги Європи УЄФА.