Ігор СУРКІС: «У Туреччині дуже складно грати»

Президент київського «Динамо» Ігор Суркіс вважає, що головна причина різної гри команди у першому та другому таймі матчу Ліги чемпіонів із «Бешикташем» криється в психології.

«Враження залишилися у мене подвійні. Провалений перший тайм і дуже гідний другий тайм. Якби грали всю гру так, як у другому таймі, то запевняю вас, що був би ще кращим результат. А так, я вважаю, з урахуванням гри у першому таймі, що результат позитивний. Команда зуміла знайти в собі сили та мужність, перебудуватися та почати грати в агресивний футбол, у який треба сьогодні грати. Грати не на своїй, а на чужій половині поля. І якщо ви мене запитаєте, хто в другому таймі був ближчим до успіху, то, природно, були ми. Ярмоленко такі м'ячі забиває із 10 спроб 7-8. Тут не вийшло. Якби побачив Циганкова ліворуч, віддав, то запевняю вас, що тому залишалося б тільки підставити ногу і потрапити в порожні ворота. Він вирішив взяти на себе ініціативу та не забив. Але нічого, коли є моменти та гострота, то з'являється надія, що можемо додати та гідно грати у такому серйозному турнірі, як Ліга чемпіонів. Я кілька разів був у Туреччині, і, знаєте, там справді дуже складно грати. Це атмосфера, тиск... У першому таймі якось, можливо, намагалися стримати цей стартовий тиск «Бешикташа», але вони особливо й не рвалися, так, закривали нас на нашій половині поля. Щось не виходило. Це питання більше не до мене, а до тренерів. Можливо і, швидше за все, це психологія, відповідальність за результат. Тому що після поразки в цьому матчі було б дуже важко боротися за вихід із групи, і навіть стояло б питання про те, щоб зайняти місце, що дозволяє грати навесні в єврокубках. Насамперед, мені здається, справа в психології. Бо команда не може так зіграти перший тайм, а потім по-іншому другий. Значить, вони вміють грати та знають, що треба робити на футбольному полі, як змусити суперника хвилюватись. Ми це бачили. Адже ще був момент у Гармаша, коли міг забити в порожні ворота. До того ж, нас спіткала низка травм. Федорчук, який травмувався, міг би вийти у стартовому складі. Поламався Буяльський. Звичайно, це все вносить певну знервованість. Я завжди казав, що у футболі не буває дрібниць. Але хлопці налаштувалися на другий тайм і було розуміння, чого команда хоче. Звичайно, для того, щоб успішно виступати в такому турнірі, треба покращувати якість гри, бути мотивованими і знати, що ти маєш робити на футбольному полі з першої до останньої хвилини. Наприклад, якщо ми повернемося до гри з «Наполі», то там був блискучий початок, а потім кінцівка, яка на сьогоднішній день не може задовольнити наших уболівальників. Треба прагнути грати усі 90 хвилин в одному ключі», - прокоментував він матч із турецькою командою. Джерело - Футбол 24