Марк ВІЛЬМОТС: «Ми грали із чотирма форвардами»

Головний тренер збірної Бельгії Марк Вільмотс прокоментував розгром Угорщини (4:0) у матчі 1/8 фіналу Євро-2016.

«Я сказав Едену [Азару], щоб він зміщувався до центру. Хотілося побачити такий гол. Він ще не забивав на цьому турнірі, тому йому було важливо отримати задоволення від гри. Капітан має не лише вести розмови, а й давати результат на полі. Сьогодні він чудово зіграв. До перерви ми мали вигравати як мінімум 3:0. Різниця в один м'яч зберігалася надто довго. Ми швидко забили два наступні м'ячі, але для цього знадобилося багато гольових моментів, а в серйозних матчах за це зазвичай карають. Я попросив гравців зберігати спокій. На тренуваннях ми часто граємо у два торкання. У Бразилії ви питали, чому. Тепер ви бачите, що ми робимо це для прискорення темпу. Я використав схему 4-2-3-1. Це означає, що ми практично грали з чотирма форвардами, а завдяки двом опорникам не надто розкривалися, хоч такий ризик був. Кевін де Брейне щоразу при втраті м'яча докладав усіх зусиль, щоб його повернути. Це робить нашу команду сильною. Навіть коли ми не маємо м'яча, ми не даємо супернику створити багато моментів. Дискваліфікація дозволить Томасу Вермалену відпочити. Він чудово діяв у чотирьох матчах, але раптом це божественний промисел? Я втратив чудового захисника, але зміг би він знову видати класний матч через п'ять днів? Потрібно змиритися з його відсутністю. Сподіваюся, ми пройдемо до півфіналу, і тоді Вермален повернеться до складу. Навіть якби нам виділили 150 тисяч місць, наші вболівальники їх заповнили б. Чвертьфінал пройде на кордоні із Бельгією. Еден Азар дуже хотів зіграти в Ліллі, тому він виглядав так чудово. Уельс – сильна команда. У валлійців є не лише Гарет Бейл, а й інші висококласні футболісти», – наголосив Вільмотс. Джерело - УЄФА