Збірна України - "Антальяспор": Огляд матчу

За два дні до кінця збору у Туреччині наша національна команда зіграла з дублюючим складом клубу Антальяспор, який люб'язно погодився виступити у ролі спаринг-партнера учасника майбутнього чемпіонату Європи. Тренувальна гра, що відбулася на розташованому поруч із готелем домашньому полі команди Олега Блохіна, проходила за чудової погоди. Її можна назвати суто футбольною – стовпчик термометра наближався до 25 градусів.

За відсутності наставника збірної, який відлетів до Києва у зв'язку зі смертю матері, його обов'язки виконували найближчі помічники - Юрій Калитвинцев, Андрій Баль та Юрій Роменський. Тренерський штаб перевірив у справі максимальну кількість футболістів, які перебувають у розташуванні головної команди, більшість з яких зіграла по тайму. Не в образі залишилися і три голкіпери - Олександр Горяїнов, Олександр Бандура та Максим Коваль провели на полі по півгодини. Лише одному з них, дебютанту з донецького "Металурга", довелося виконувати неприємну місію - діставати м'яч із сітки.

Втім, це була єдина ложка дьогтю, яка бочку меду зіпсувати не змогла. У відповідь наші футболісти набили у ворота турецької команди не мало не мало 16 (!) м'ячів, неабияк потішивши нечисленну публіку. До речі, поряд зі службовцями готелю та відпочиваючими за наших футболістів вболівали дружини та подруги футболістів, які розташувалися на скромній трибунці.

Колосальна різниця в класі, яка для тренувального матчу ніякого значення не має, позначилася вже на 39-й (!) секунді. Заділ вдався найдосвідченішому у складі нашої команди гравцю - Андрію Шевченку, який ще раз відзначився в середині першого тайму. Також дублем відзначилися його партнери з "Динамо" та збірної Андрій Ярмоленко та Артем Мілевський. Більше забив лише гірник Євген Селезньов, який відзначився хет-триком у другій половині матчу. Дивуватися його голеадорським талантам, мабуть, не варто - звання найкращого снайпера минулого сезону багато що зобов'язує.

Один із шістнадцяти м'ячів влетів у сітку воріт дубля "Антальяспора" рикошетом від турецького захисника після прострілу Марко Девіча. Наша ж команда пропустила за рахунку 8:0.

На жаль, у цій грі не зміг взяти участі Руслан Ротань, який отримав незначне пошкодження гомілкостопу на тренуванні.

Після матчу Юрій Калитвинцев зазначив, що до гри футболісти віднеслися з усією відповідальністю. Його колега Андрій Баль, відомий веселою вдачею, у жартівливій формі зазначив, що під час його перебування футболістом з таким великим рахунком не вдавалося обігравати навіть команду пивзаводу...

Україна – Антальяспор-Д – 16:1 (8:1)

Голи:
Шевченка, 1 (1:0). Ярмоленка, 7 (2:0). Алієв, 10, з пенальті (3:0). Шевченка, 22 (4:0). Коноплянка, 31 (5:0). Ярмоленка, 32 (6:0). "Антальяспор", 34 - у свої ворота (7:0). "Антальяспор", 36 (7:1). Девіч, 39 – з пенальті (8:1). Мілевський, 49 (9:1). Мілевський, 50 (10:1). Селезньов, 51 (11:1). Гармаш, 57 (12:1). Назаренка, 67 (13:1). Селезньов, 68 (14:1). Воронін, 74 (15:1). Селезньов, 77 (16:1).

Україна:
1-й тайм – Горяїнов (Бандура, 31), Селін, Михалик, Ракицький, Бутко, Степаненко, Алієв, Ярмоленко, Коноплянка, Шевченко, Девіч; 2-й тайм - Бандура (Коваль, 61), Шевчук, Кучер, Хачеріді, Мандзюк, Гармаш, Назаренко, Воронін, Гусєв, Мілевський, Селезньов.

Попередження: Гармаш, 65.