Левандовски близок к рекорду

Нападнику збірної Польщі Роберту Левандовськи у недільному матчі з Ірландією потрібно забити лише раз, щоб зрівнятися з Девідом Хілі, який забив 13 голів в одній відбірковій кампанії ЄВРО, повідомляє uefa.com.

У четвер Левандовський відкрив рахунок на третій хвилині гостьового матчу з Шотландією (2:2), довівши кількість своїх голів у групі D до 12. В останніх п'яти іграх за "Баварію" та збірну поляк відзначився вже 14 разів. Ця феноменальна серія розпочалася із п'яти голів, забитих за десять хвилин у матчі чемпіонату Німеччини з "Вольфсбургом". Левандовскі зараз очолює список найкращих бомбардирів відбірного турніру, на чотири голи випереджаючи Томаса Мюллера та на п'ять - Артема Дзюбу, Едіна Джеко, Уейна Руні та Кайла Лафферті. Хілі свої 13 голів забив у кваліфікації ЄВРО-2008, коли збірна Північної Ірландії не вийшла із групи. Втім, у четвер ця команда досягла свого і вперше зіграє у фінальній частині чемпіонату Європи. Найбільша кількість голів в одному відбірному циклі ЧЄ: 13 - Девід Хілі, Північна Ірландія (2008) 12 - Роберт Левандовскі, Польща (2016) Клаас-Ян Хунтелаар, Нідерланди (2012) Давор Шукер, Хорватія (1996) 11 - Рауль Гонсалес, Іспанія (2000) Тоні Польстер, Австрія (1996) Оле Мадсен, Данія (1964) 10 - Едуардо, Хорватія (2008) Христо Стоїчков, Болгарія (1996) Дарко Панчев, КЮР Македонія (1992)