ЛЧ. «БАТЭ» - «Шахтер»: Карнавал в Борисове

Луїс Адріано відзначився п'ять разів і, побивши рекорд результативності Шахтаря, забезпечив гостям переконливу перемогу.

Донеччани, вражені домашньою нічиєю в попередньому турі з "Порту" (тоді гірники вели 2:0, однак у кінцівці примудрилися пропустити два м'ячі), з перших секунд кинулися на ворота господарів. Відбувся закид у район штрафного майданчика Сергія Черника, де Неманія Тубич сфолив на Луїсі Адріано. "Стандарт" виконав Даріо Срна, але голкіпер упорався з загрозою.

БАТЕ тримався ще десять хвилин, після чого голи посипалися із невблаганною частотою. Рахунок відкрив Алекс Тейшейра, якому асистував Тайсон, який вдало накрив суперника в центрі поля і організував кинджальний контрвипад. Заради справедливості варто зазначити, що у борисівчан незабаром з'явилася чудова нагода відновити паритет. Той же Тайсон цього разу помилився з передачею в напрямку власних воріт, однак Максим Володько, який перехопив м'яч, не реалізував вихід віч-на-віч. Вже обіграного Андрія П'ятова підстрахував Срна.

А в середині тайму "Шахтар" подвоїв перевагу. Черник збив Тейшейру, і Луїс Адріано чітко реалізував пенальті. Потім Дуглас Коста із передачі Тайсона довів рахунок до великого. Відчувалося, що борисівчанам не вистачало ключового центрального захисника - травмованого Єгора Філіпенка. А кінцівка першої половини ознаменувалася бенефісом Луїса Адріано, котрий перед перервою змусив капітулювати Чорниця ще тричі. Усі три результативні комбінації були наче намальовані під копірку, і щоразу в ролі асистента виступав лівий захисник В'ячеслав Шевчук.

У перерві тренери зробили аж п'ять замін, причому ліміт вичерпав наставник гостей Мірча Луческу, який дав шанс резервістам. БАТЕ тим часом спробував заграти активніше, і на 49-й хвилині Олександр Карницький був близьким до того, щоб забити гол престижу. Проте П'ятов блискуче відбив його постріл із десяти метрів. Гірники поступово знову встановили контроль над м'ячем та повели планомірний наступ.

Господарі у міру можливостей, звичайно, огризалися, але недолік класу перешкоджав їхнім починанням. На довершення всіх борисівських бід Луїс Адріано незадовго до фінального свистка реалізував пенальті. Потім БАТЕ ледь не пропустив ще кілька голів. Найближчим до успіху був невгамовний Луїс Адріано, який головою пробив у штангу.

До речі, герой поєдинку, забивши чотири м'ячі за 17 хвилин, став автором найшвидшого покеру у Лізі чемпіонів. Крім того, бразилець тепер є найкращим бомбардиром в історії "Шахтаря". В активі Луїса Адріано 117 голів, а у Андрія Горобця, що займає друге місце, - 114.