ШЕВЧЕНКО: «Якщо продовжуватиму працювати, моя філософія не зміниться»

Головний тренер збірної України Андрій Шевченко прокоментував поразку Хорватії (0:2) у вирішальному матчі кваліфікації до ЧС-2018.

«Я вважаю, що команда зробила крок уперед, незважаючи на результат. Хорвати показали, що вони є класними виконавцями. Як тільки у другому таймі у нас не вистачило сил, вони підняли темп і у нас виникли проблеми. У першому таймі ми мали забивати і йти в роздягальню з рахунком 1:0. Я говорю про мобілізацію висококласних гравців Хорватії в такі важкі моменти. Їм вистачило одного шансу вийти вперед. У нас проблеми у позиціях. Є проблеми у нападі. Нам доводиться переставляти гравців. Особливо це позначилося у другому таймі. Ми почали частіше помилятися, а суперник почав вигравати більше боротьби. Ми втратили свої позиції та пропустили, хоча вже було кілька сигналів на початку матчу. Рівень футболістів Хорватії сильніший за наш. Ми в першому таймі показали творчий футбол, але хорвати просто вищі за клас на сьогоднішній день. У них є Манджукіч, який може зачепитися за м'яч та гравці у центрі поля, які можуть підібрати. Після першого тайму ми мали велику надію, але якщо розкласти гру, епізоди пов'язані з якістю футболістів. Нам не вистачило вміння та досвіду. Ми маємо багато молодих гравців, які вперше грають на такому рівні. Я не дозволю їх судити нікому. Команда змінюється. У нас є команда, яку ми будуємо та якісні футболісти. Вони показали, що варто грати в «Динамо», «Шахтарі», «Шальці». Але ж у нас команда ще створюється. Що таке хороші футболісти з ім'ям «Реала», «Барселони», «Ювентуса»? Вони стримали тиск у першому таймі, а у нас не вистачило мощі. І в потрібну мить вони підняли темп. Гра складається з епізодів, у яких майстерність грає головну роль. Ми недобрали очки ще у перших іграх з Ісландією та Туреччиною. Цих очок нам і не вистачило. Якщо я продовжуватиму працювати, моя філософія не зміниться. Ті гравці, які показуватимуть футбол рівня збірної, викликатимуться. Запрошуватимуться молоді та перспективні футболісти, які можуть прогресувати. Оскільки ми намагаємося грати, у цьому є перспективи. Але нам потрібно краще розуміти гру щодо її ведення. якби ми дотерпіли з Хорватією... Але нам не вистачило досвіду. Натуралізація? Якщо футболіст прожив 5 років в Україні та готовий прийняти наше громадянство та культуру, і він відповідатиме рівню збірної, ми розглядатимемо його як кандидата», – сказав Шевченко.