5 найяскравіших моментів кар'єри Іллі Цимбаларя (+ ВІДЕО)

В Одесі у віці 44 років пішов із життя екс-півзахисник московського Спартака та збірної Росії Ілля Цимбалар.

Sovsport.ru згадує головні епізоди успішної кар'єри шестиразового чемпіона Росії, чотириразового володаря Кубка, найкращого футболіста країни-1995.

РЕКОРДНА СЕРІЯ СПАРТАКУ

Ілля Цимбалар став частиною історії Спартака у єврокубках. Червоно-білі у сезоні 1995/96 гг. показали феноменальний результат, вигравши шість матчів із шести у груповому турнірі Ліги чемпіонів. Цимбалар взяв участь у всіх шести зустрічах та відзначився одним голом у ворота Русенборга (4:1). У чвертьфіналі турніру казка Спартака закінчилася, за сумою двох матчів москвичі поступилися французькому Нанту.

/>
ГОЛ У ВОРОТА ІТАЛІЇ

11 червня 1996 року збірна Росії провела свій перший матч на чемпіонаті Європи, що проходив у Англії. У поєдинку проти збірної Італії Ілля Цимбалар зрівняв рахунок на 21-й хвилині блискучим ударом у ближній кут воріт Анджело Перуцці. Той матч росіяни програли 1:2, а в підсумку посіли останнє місце у групі.

ГОЛ У ЗОЛОТОМУ МАТЧІ

16 листопада 1996 року відбувся Золотий матч чемпіонату Росії. За підсумками турніру владикавказька Аланія та московський Спартак набрали по 72 очки та поділили перший рядок. У такому разі за регламентом командам потрібно було провести додатковий Золотий матч. Поєдинок відбувся у Санкт-Петербурзі. Рахунок у матчі відкрив тодішній капітан червоно-білих Ілля Цимбалар. Півзахисник замкнув навіс Андрія Коновалова з лівого флангу ударом із незручної для себе правої ноги. Той матч Спартака виграв 2:1.

ГОЛ У ВОРОТА РЕАЛУ

30 вересня 1998 року відбувся матч другого туру групового етапу Ліги чемпіонів сезону 1998/99 рр., у якому Спартак приймав мадридський Реал. На переповненому стадіоні «Лужники» москвичі здобули одну з найбільших перемог у своїй історії. На 72-й хвилині поєдинку Ілля Цимбалар вразив ворота Бодо Ілльгнера чудовим ударом зі штрафного. Той матч Спартак виграв 2:1.

ГОЛЬОВИЙ ПАС У МАТЧІ ПРОТИ ФРАНЦІЇ

5 червня 1999 року у рамках відбіркового турніру до чемпіонату Європи 2000 року на стадіоні Стад де Франс збірна Росії грала з Францією. Приголомшливий по накалу поєдинок завершився сенсаційною перемогою російської команди з рахунком 3:2. Саме Ілля Цимбалар на 87-й хвилині викотив м'яч, як на блюдечку, Валерію Карпіну, який і забив вирішальний гол.

Особиста справа

Ілля Цимбалар

Народився 17 червня 1969 року в Одесі (Україна, СРСР).

Амплуа: півзахисник

Громадянство: Росія, Україна

Кар'єра гравця: Чорноморець (Одеса, 1986, 1989 – 1993), Динамо (Одеса, 1987), СКА (Одеса, 1987 – 1989), Спартак (1993 – 1999), Локомотив (2000), Анжі (200). br />
За збірну України провів 3 гри, за збірну Росії – 28 матчів, забив 4 голи.

Титули: 6-кратний чемпіон Росії (1993, 1994, 1996-1999), 4-кратний володар Кубка Росії (1994, 1998, 2000, 2001), володар Кубка Україна (1992), найкращий футболіст Росії-1995.