Ілкай ГЮНДОГАН: "Ми нейтралізували Барселону на 90%"

Коли півзахисник «Манчестер Сіті» Ілкай Гюндоган згадуватиме свій перший сезон в англійському футболі, то 1 листопада посідатиме особливе місце.

Інакше й бути не може, адже футболіст збірної Німеччини зробив дубль та допоміг своєму клубу здобути першу в історії перемогу над «Барселоною». «Фінальний свисток та подальше святкування з партнерами, персоналом та вболівальниками викликали у мене найпрекрасніші почуття за останні кілька місяців», - сказав екс-гравець дортмундської «Борусії». Здається, подібні почуття у вівторок увечері пережив не лише Гюндоган. Цей успіх був дуже важливим для клубу, який намагається піднятися на новий рівень у Лізі чемпіонів УЄФА. Особливо перемога цінна тим, що вже на початку зустрічі «Сіті» опинився в ролі Ліонеля Мессі, який наздоганяє після удару. Але команда Хосепа Гвардіоли переламала перебіг зустрічі та з шостої спроби обіграла каталонців. Гол, який все змінив Один гол може змінити хід всього матчу. Це банальна істина, але після голу Гюндогана на 39-й хвилині «Барселона» перестала бути сама собою. «Перші 35 хвилин «Барса» грала краще, вона створила кілька гольових моментів та заслужено повела, – вважає Гююндоган. - Але після свого голу я відчув, що у нашій команді щось змінилося. Ми здобули впевненість, та й підтримка трибун була приголомшливою. Після перерви ми продовжили тиснути і довели справу до кінця. Це було чудово". «Манчестер Сіті» міг виграти і з більшим рахунком. Господарі діяли дуже інтенсивно, доставивши безліч проблем обороні «Барси», задня лінія якої за складом виглядала дуже незвично. "Після голу, особливо у другому таймі, ми нейтралізували "Барселону" на 90 відсотків", - додав Гюндоган. Вся справа у Гвардіолі Іншою зіркою матчу став Кевін де Брейне, який відзначився шикарним голом зі штрафного та вивів «Сіті» вперед – 2:1. «Думаю, що після півгодини гри ми стали чинити на суперника значно серйозніший тиск, - вважає бельгієць. - Спочатку ми просто придивлялися і намагалися зрозуміти, як саме нам діяти у матчі з суперником, який володіє м'ячем найкраще у світі. Зрештою, ми зрозуміли, що до чого, і цей момент виявився вирішальним». Головний тренер «Барселони» Луїс Енріке визнав, що його гравці втратили контроль над м'ячем, і зазначив, наскільки змінився «Сіті» з приходом Гвардіоли: «Всі аспекти гри «Сіті» є і повністю відображають футбольну філософію Гвардіоли. Команда багато пресингує, вона просто не дає вам жодної хвилини відпочинку». Найкращий матч? Ми живемо в епоху поверхневих суджень та короткої пам'яті, тому не було б перебільшенням вважати цю перемогу найкращою в історії виступів «Манчестер Сіті» у Лізі чемпіонів. Мабуть, її можна поставити навіть вищим, ніж успіх у протистоянні з «Парі Сен-Жермен» у чвертьфіналі минулого сезону. Зрештою, це була «Барселона», яка обіграла «міщан» у всіх попередніх матчах. "Подібні ігри дуже важливі, вони дозволяють здобути клубу віру у свої сили, допомагають гравцям зрозуміти, що вони здатні на рівних битися з найсильнішими командами", - підсумував Гвардіола. Коли де Брейне вивів господарів уперед, Гвардіола навіть не піднявся з лави, хоча всі довкола буквально злетіли в повітря, і можливо там перебувають, окрилені емоціями, і досі.